Política

Llistes de les eleccions municipals a Badalona

Relació provisional de llistes i candidats que s'han presentat a les eleccions municipals del 24 de maig a Badalona, segons el que es publica en el Butlletí Oficial de la Província del 22 d’abril de 2015.


BADALONA c_badalona
PARTIT DELS SOCIALISTES DE CATALUNYA - CANDIDATURA DE PROGRÉS (PSC-CP)
  1. JORDI SERRA ISERN
  2. ALEJANDRO PASTOR LOPEZ ("ÀLEX")
  3. CONCEPCION BOTEY TERUEL ("CONXITA")
  4. RUBEN GUIJARRO PALMA
  5. TERESA GONZALEZ MORENO
  6. RAQUEL LOPEZ HURTADO
  7. ARACELI CRUZ GONZALEZ
  8. CHRISTIAN CARNEADO HERNANDEZ
  9. BLAS GARCIA VAQUERO
  10. RAFAEL PAVON ZURERA ("RAFA") (Independiente)
  11. JOAN CARLES LACRUZ EXPOSITO
  12. MARIA DOLORES HERMOSO CASTAÑO (Independiente)
  13. PILAR VALIENT SERRAT
  14. ANGEL AYALA GONZALEZ
  15. OSCAR MANTILLA TELLEZ
  16. JOSE LUIS BARCELO VICENTE
  17. LAURA MESAS RIVERO
  18. MARIA DE LOS REYES SOLAZ GARCIA
  19. ANTONIO MORENO SANCHEZ ("TONI")
  20. PRUDENCIO SANCHEZ MUÑOZ
  21. DIEGO CARRASCO HEREDIA (Independiente)
  22. VICTORIA MARIA SAMPEDRO SOLA ("VICKY")
  23. JESUS SANTANA RODRIGUEZ
  24. MARIA DEL CARMEN LAGUNA RIVERA
  25. EMILIO FRANCISCO RUIZ PEREZ
  26. NIOBE PORTERO MARTINEZ
  27. JOSE ANTONIO LARA OLIVERA
Suplents
  1. ENRIC ROGER BEJIGA
  2. NOELIA RUIZ BAUTISTA
  3. ANTONIO CASIN ALFEREZ
INICIATIVA PER CATALUNYA VERDS-ESQUERRA UNIDA I ALTERNATIVA-ES POSSIBLEENTESA (ICV-EUA-EP-E)
  1. ÀLEX MAÑAS BALLESTÉ
  2. MARIA DE LOS ANGELES GALLARDO BORREGA
  3. AÏDA LLAURADÓ ÀLVAREZ
  4. ALBA MOLINA SERRANO
  5. JORDI COBOS GARCÍA
  6. PABLO DIAZ-FLORES GARCÍA
  7. ANTONIO JOSÉ DE LA ROSA BOTAYA ("TONI")
  8. NURIA RELAÑO RODRÍGUEZ
  9. MANUEL BAENA MORENO
  10. MARIA DEL CARMEN RESCALVO FERNÁNDEZ
  11. MARTA SAN JOSE MOYA
  12. MARIA TERESA MORALES VENTURA
  13. FELIX VALLE MORENO
  14. MARIA LOBATO PARDO
  15. JOSE ANTONIO CANILLAS RODRIGUEZ
  16. LUIS MORENO LOZANO
  17. CARLOS CABRERA HISADO
  18. JOSEFA COLL RIOS ("FINA")
  19. FRANCISCO JAVIER RODRÍGUEZ NAVARRO
  20. MARIA JESUS ALCARAZ RODRIGUEZ
  21. RUBEN GARCIA MARTIN
  22. MARIA CANÉ GOMBAU
  23. DANIEL ALFONSO MOLINA
  24. OANA-BERTA MICU
  25. JOSEP SOLER AMIGÓ
  26. ASUNCION GARCIA COTILLAS ("ASUN")
  27. MARIO DIAZ BIELSA
Suplents
  1. PILAR GARRIDO PEINADO
  2. NURIA CAMPOSO LECUMBERRI
  3. XAVIER SERRA CASAS
ESQUERRA REPUBLICANA DE CATALUNYA-AVANCEM-MOVIMENT D'ESQUERRES-ACORD MUNICIPAL (ERC-AVANCEM-MES-AM)
  1. ORIOL LLADÓ I ESTELLER
  2. FRANCESC RIBOT I CUENCA (ERC)
  3. AGNÈS ROTGER I DUNYÓ (ERC)
  4. JOSEP DURAN I VAZQUEZ (AVANCEM-MES)
  5. LOLA MARTÍNEZ I SALA (JERC)
  6. DOLORS MAURICIO I JUAN (ERC)
  7. LLUÍS GARCIA I MANCHON (AVANCEM-MES)
  8. JOFRE BÉJAR I MAS (JERC)
  9. RAUL VADO I MARQUINA (ERC)
  10. OLGA GÀMEZ I VERA (ERC)
  11. MARIA DEL CARME PALOMERAS I CARBONELL (ERC)
  12. MARIA ENCARNACIÓN PEREZ MARQUEZ (AVANCEM-MES)
  13. MARC MATEO I GONZALEZ (ERC)
  14. MARIA CARRERAS I FIGUEROLA (JERC)
  15. CARLES MARTRET I ADRUBAU (ERC)
  16. ESTHER GARCIA I CARRERAS (ERC)
  17. EDUARD PUIG I BORDERA (ERC)
  18. MAX MARIN BARANDA (JERC)
  19. MANUEL SORRIBAS I ARENAS (AVANCEM-MES)
  20. NATÀLIA TOUZÓN I BARCO (ERC)
  21. IGNASI COSTA I HERRERO (ERC)
  22. SARA CANALS I ROIG (JERC)
  23. LAURA GARCIA YÁÑEZ (AVANCEM-MES)
  24. ANNA ESTEBANELL I MAS (ERC)
  25. ORIOL GARCIA ROMERO (JERC)
  26. MONTSERRAT GARCIA I CARRERAS (ERC)
  27. JOSEP MARIA LLAGOSTERA I GARI (ERC)
Suplents
  1. AITOR GONZÁLEZ GÓMEZ (AVANCEM-MES)
  2. MERCÈ TORRENTS I MESTRE (ERC)
  3. JAUME NUÑO I JARIOD (ERC)
FEM BADALONA, PARTIT MUNICIPAL PER BADALONA (FEM B, PMB)
  1. ANTONIO CARMONA CATALÁN
  2. RUBÈN SERIOL FOZ
  3. JUAN CARLOS DUARTE CAMPOY
  4. SUSANNA MARZO LLORET
  5. MAGDALENA CARMONA GUIU
  6. DOMINGO NAVARRO VALERO
  7. RAMÓN MARQUÉS MARFÀ
  8. PEDRO CATALÁN VILLANUEVA
  9. ROSA MARÍA DUARTE MONGAY
  10. ASUNCIÓN LÓPEZ COBO
  11. JUAN JOSÉ PARDO ORTUÑO
  12. ENRIC MARQUÉS MARFÀ
  13. MARC DUARTE CAMPOY
  14. MARTA REINA MALDONADO
  15. MONTSERRAT CARMONA CATALÁN
  16. JUAN ANTONIO PADILLA LÓPEZ
  17. MARTA MAGDALENO MANZANO
  18. OSCAR LÚÑEZ GARRIDO
  19. ROSA MARIA MONGAY MARTÍ
  20. SONIA ROMERA MORALES
  21. JOAN MONTERO AGUILERA
  22. MARIA ISABEL CARMONA ORTEGA
  23. ANA MARÍA PALLARÉS VALENCIA
  24. JESSICA VILA RUBIO
  25. DANIEL QUEROL JAIME
  26. JOAN CALVET LLACH
  27. NURIA MONTSERRAT ARQUERO DOMENECH
GUANYEM BADALONA- BADALONA EN COMÚ-PA (BADALONA EN COMÚ-PA)
  1. MARIA DOLORS SABATER I PUIG
  2. JOSÉ ANTONIO TÉLLEZ I OLIVA
  3. EULÀLIA SABATER I DIAZ
  4. JAVIER LÓPEZ CEGARRA
  5. FÀTIMA TALEB MOUSSAOUI
  6. FRANCESC D'ASSÍS DURAN I VILALTA
  7. MERCÈ CABRERA CARVAJAL
  8. EDUARDO RAMOS RODRIGUEZ
  9. RITA MARTÍN MONÉS
  10. ALFREDO AMESTOY OLCINA
  11. MARIA TERESA FORT I MARRUGAT
  12. JAUME VENTURA ROVIRA
  13. MARIA ESTELITA FERNÁNDEZ MORÁN
  14. MARCEL VIVET REGALÓN
  15. ROSA MARIA MARESMA I SEGARRA
  16. SERGI CARAVACA I FERNÁNDEZ
  17. MIREIA COMA I FABREGAT
  18. JUAN MANUEL CARDENETE BURGOS
  19. ANNA PÉREZ CATALÀ
  20. ROQUE MARTÍNEZ SÁNCHEZ
  21. NORA SAN SEBASTIÁN MARTINEZ
  22. JOSE ANTONIO ESTEBAN CARRILLO
  23. MARÍA NAVARRO BERNAL
  24. ALFONSO MOYA CACHINERO
  25. MONTSE GARCIA CASTILLO
  26. MARCO ANTONIO QUITO PALACIOS
  27. NÉLIDA BARRAGÁN MONTES
Suplents
  1. JUAN JOSÉ SANTIAGO SANTIAGO
  2. GEORGINA GONZALEZ PUIG
  3. ÀNGEL MARTIN MONÉS
CIUTADANS-PARTIDO DE LA CIUDADANIA (C's)
  1. JUAN MIGUEL LOPEZ GONZALEZ
  2. FAUSTO RAMIREZ RUIZ
  3. ANGELES URRUTIA ALONSO
  4. ELISSA BASTARDO ENCARNACION
  5. RAUL PEREZ JIMENEZ
  6. JORDI JIMENEZ MARTIN
  7. MARIA SOLEDAD GARCIA DURAN
  8. PEDRO CASADO MAESTRE
  9. SANDRA MENDOZA SANCHEZ
  10. MANUEL MENDOZA GARCÍA
  11. MIGUEL ANGEL AGUAYO PEY
  12. MARIA DEL MAR CASTEJON VALERO
  13. FRANCISCO GAMEZ ORTEGA
  14. DIEGO RODRIGUEZ MENDIAS
  15. LAURA TINADONIS HERNANDEZ
  16. ROSARIO SANCHEZ SANCHEZ
  17. JUAN RECAREY GUTIERREZ
  18. TEODOMIRO GAUTIER VIDAL
  19. TERESA BEDMAR LOPEZ
  20. ISABEL RUIZ ARAQUE
  21. FRANCISCO VICENTE SANCHO
  22. ARIEL MEDINA FERRERAS
  23. MARIA CINTA FORTUÑO CORBI
  24. ADALINA ENCARNACION DE BASTARDO
  25. ISABEL ALONSO RUBIO
  26. MARIA JOSEFA MARTINEZ PEÑAS
  27. DAVID GARCIA VALERO
Suplents
  1. JOSE MARIA NAVARRO GONZALEZ
  2. ESTHER TASSIS GUAL
  3. RAUL GARCIA RODRIGUEZ
PARTIT POPULAR / PARTIDO POPULAR (P.P.)
  1. XAVIER GARCÍA ALBIOL
  2. RAMÓN RIERA MACIÀ
  3. MARIA JESÚS HERVÁS MÍNGUEZ ("MARITXU")
  4. SONIA EGEA PÉREZ
  5. MIGUEL JURADO TEJADA
  6. JUAN FERNÁNDEZ BENÍTEZ
  7. ROSA BERTRÁN BARTOMEU
  8. DANIEL GRACIA ÁLVAREZ
  9. JOAN WALTER FIBLA (Independiente)
  10. CRISTINA AGÜERA GAGO
  11. SALVADOR LERMA TIMONEL
  12. ROSA DEL AMO HERNÁNDEZ
  13. JOSÉ Mª DIAZ CASQUERO
  14. JORGE E. MARCOS CASTILLO
  15. CRISTINA CALVET ROBLES (Independiente)
  16. DANIEL PAÑOS MOLINA
  17. RAFAEL FLORES MUÑOZ
  18. MARIA DEL CARMEN GATA MARTÍN (Independiente)
  19. MARIA DEL CARMEN ELENA VALDERAS SÁEZ (Independiente)
  20. JUAN MANUEL DORADO VAZ (Independiente)
  21. SERGIO FERNÁNDEZ JAÉN
  22. SHEILA MARTÍNEZ BARRACHINA
  23. ALFONSO IZQUIERDO MUÑOZ
  24. Mª ANGELES CAZORLA SÁNCHEZ
  25. JUAN JOSÉ PORTILLO LÓPEZ (Independiente)
  26. JOSE LUIS RIVERA RODRIGUEZ
  27. NÙRIA ROJAS SOLER
Suplents
  1. CRISTINA TORRES REAL
  2. RAFAEL PÉREZ FERNÁNDEZ
  3. WILIAM JAVIER CANTO RUIZ
  4. MARC RIVAS GRAÑÉ
  5. TERESA RUIZ DÍAZ
  6. MANUEL ASENSIO PLAZA
  7. NOELIA GARCIA ALBIOL
  8. ESTHER VIUDEZ PARDO
UNIÓN PROGRESO Y DEMOCRACIA (UPyD)
  1. SERGIO OTERO PÉREZ
  2. JULIAN GARCÍA BARRAGÁN
  3. ELISABET PARRA MARTINEZ
  4. YOLANDA MORENO VIZCAINO
  5. SILVIA SILVAN ALFONSO
  6. VÍCTOR ALCALDE RAMOS
  7. JOSÉ MARÍA PRIETO DELGADO
  8. MARÍA JESÚS LEGASPI OTERO
  9. EVA PEQUERUL MORENO
  10. CANDIDA VIZCAINO QUIRÓS
  11. ANGEL JOSÉ BOTE GARCÍA
  12. ELOY MORENO SELFA
  13. MARÍA ESTER OTERO PÉREZ
  14. MARÍA DEL CARMEN GUDIÑA FERNÁNDEZ
  15. FRANCISCA MORENO SELFA
  16. JUAN JOSÉ MIGUELEZ RODRÍGUEZ
  17. ANTONIO FERRERAS CRESPO
  18. ANTONIA BENÍTEZ DE LOS REYES
  19. LAURA DELGADO CABALLERO
  20. MARCELINO ORTEGA GONZÁLEZ
  21. MANUEL FRANCISCO CERVERA DEL OLMO
  22. ÁNGEL ANDRÉS FERNÁNDEZ VALENZUELA
  23. ANTONIO PEQUERUL TRASOVARES
  24. DIANA LIZETH QUIÑONES MÉNDEZ
  25. EVA LÓPEZ LUZ
  26. EMILIO LÓPEZ FERNÁNDEZ
  27. MARÍA LUISA BAIXERAS DE AYGUAVIVES
RENOVACIÓN DEMOCRATICA CIUDADANA (RED)
  1. JORDI LIZANA MARTINEZ
  2. DOMINGO PEÑALVER RIOS
  3. MAGALI MARTINEZ VALLS
  4. FRANCISCO TERRON GALLEGO (Independiente)
  5. ZAIDA RODRIGUEZ ALGUACIL
  6. MIGUEL ANGEL JURADO GOMEZ
  7. MARIA JOSE RODRIGUEZ RAPELA
  8. DAVID LLAMBRICH MARTINEZ (Independiente)
  9. SONIA GALVEZ PERALTA
  10. FRANCESC TRIQUELL MONYART
  11. RAQUEL ALCANTARA TAMAYO
  12. SERGIO MURCIA MARTINEZ
  13. CRISTINA NARANJO LOPEZ (Independiente)
  14. JOSE ANTONIO RUIZ GARCIA (Independiente)
  15. ANDREA ALGUACIL GARCIA
  16. MANUEL REDONDO COBA (Independiente)
  17. MARTA HURTADO JORDA
  18. RUBEN RODRIGUEZ ALGUACIL (Independiente)
  19. SARA ALCANTARA TAMAYO
  20. ALEX MADILU EDO (Independiente)
  21. JOSEFA MUÑOZ SAEZ (Independiente)
  22. ANTONIO SOLER MARTINEZ (Independiente)
  23. MARTA HERNANDEZ FERNANDEZ (Independiente)
  24. JUAN GIMENEZ DOS SANTOS (Independiente)
  25. ANA AMAYA AMAYA (Independiente)
  26. VIOLETA LOPEZ FERNANDEZ (Independiente)
  27. MIGUEL NAVARRETE CARRASCO (Independiente)
LLOC ESPAI INDEPENDENT (LLEI)
  1. JOSEP VALLS PLA
  2. FERRAN TORRA PORTELL
  3. CARLOS AYRA PLA
  4. GISELA GARCIA SALVADOR
  5. MARGARITA MARTINEZ GARCIA
  6. JUAN JOSE CLIMENT ROCHER
  7. MANUEL GASULLA GONZALEZ
  8. JOSE RAMON RAMIREZ PEÑA
  9. MARIA OLIVIA DOMENECH GARCIA
  10. PATRICIA MARTINEZ GARCIA
  11. JUAN LARIO RUIZ
  12. RAUL REINA RODRIGUEZ
  13. JUAN FIGUERAS SERRA
  14. NATALIA GUERRERO AGUILAR
  15. PILAR UTRERA ARREDONDO
  16. CARLOS BAILIN PEREZ
  17. JUAN LOPEZ CABALLERO
  18. FRANCISCO CARAVACA AGUILAR
  19. CARMEN MARSAL CARBO
  20. MARIA CARMEN BLASCO MALO
  21. FRANCISCO MARSAL CARBO
  22. FRANCESC SIMO MARSAL
  23. MARC ROSSINYOL RIBAS
  24. AMALIA RODRIGUEZ ARIZA
  25. FRANCISCA GARCIA CARMONA
  26. JORDI SAFONT VELA
  27. CARMEN FORCADELL VALLS
Suplents
  1. JOSE ANTONIO REINA MARTINEZ
CONVERGÈNCIA i UNIÓ (CiU)
  1. FERRAN FALCÓ ISERN
  2. JORDI SUBIRANA ORTELLS
  3. MARIA MERCÈ RIUS SERRA
  4. MARIA LUIS GOL
  5. PERE MARTÍNEZ CARRETER (Independiente)
  6. ALÍCIA BAYÓ PIÑA (Independiente)
  7. GENÍS JUAN FONT
  8. JAVIER MORENO HERAS
  9. ABDELKRIM LATIFI BOUSSALEM
  10. MARIA QUERALT LICERAS JUAREZ (Independiente)
  11. ALBERT RIBÓ PEDRAGOSA
  12. SILVIA PALAO DOMENECH
  13. MARTÍ TUDELA VIDAL
  14. JAVIER ARANDA RUÍZ
  15. SUSANNA RIVERO BAUGHMAN
  16. ANTONIO SÁNCHEZ FERNÁNDEZ
  17. JAUME RIERA ARQUER
  18. RAUL RODRÍGUEZ VALERO
  19. EULÀLIA PLANAS SORRIBAS
  20. MIREIA BALLÚS GONZÁLEZ (Independiente)
  21. CARLES SURRÀ CAIRÓ
  22. ANTONI FIGUERA NIUBÓ
  23. XAVIER GARRIDO MORENO
  24. RAFAELA GARCÍA CUEVAS DORADO
  25. MONTSERRAT JUÁREZ QUINTO
  26. IMMA COLOMÉ TRESSERRAS
  27. JOSEP PERA COLOMÉ
Suplents
  1. MIQUEL CASULÀ MASÓ
  2. RAFEL FRANCESC VINYES POVILL
  3. MERITXELL JUAN SEGARRA