Societat

successos

Rebenten les quatre rodes a set cotxes amb matrícula francesa a Salt

Estaven situats al passeig Folch i Torres, i l'Ajuntament ho atribueix a una bretolada

A prop hi ha l'escola Euses, que té molts alumnes de l'estat veí

Les rodes de set vehicles amb matrícula francesa van aparèixer ahir al matí rebentades al passeig Folch i Torres de Salt. Els vehicles, que estaven estacionats al carrer barrejats entre altres cotxes, a una banda i l'altra del passeig, tenien els quatre neumàtics rebentats. L'Ajuntament atribueix l'acció a una bretolada. Es dóna la circumstància que molt a prop del lloc on estaven aparcats hi ha l'escola de fisioteràpia Euses, adscrita a la UdG. Aquesta escola té molts alumnes que són de l'Estat francès. Tot i aquest fet, des de l'escola asseguraven ahir que no tenen constància que els vehicles que han estat objecte dels atacs siguin d'alumnes del centre: “Els nostres alumnes que són de l'Estat francès acostumen a aparcar els cotxes dins el recinte de l'escola, fins i tot a la nit”, assegurava ahir el director d'Euses, Francesc Sánchez. El president de l'associació d'estudiants de l'escola tampoc tenia constància que els vehicles pertanyessin a alumnes del centre. Segons els Mossos, els propietaris afectats van assegurar que denunciaren els fets, tot i que ahir, a mitja tarda, encara no ho havien fet. Ni els Mossos d'Esquadra ni la policia local, a través del portaveu del govern de Salt, Robert Fàbregas, tenen constància que darrerament hagin ocorregut altres fets semblants al municipi, i és per aquest motiu que ho atribueixen a “una simple bretolada”, explica Fàbregas.

LA XIFRA

7
vehicles
van ser atacats segons els Mossos, cinc segons l'Ajuntament. Els van rebentar les quatre rodes.

LES FRASES

Més enllà del mal fet no hi donem més importància. Pensem que es tracta d'una simple bretolada
Robert Fàbregas
portaveu del govern de salt
No ens consta que els vehicles als quals han rebentat les rodes pertanyin a alumnes de la nostra escola
Francesc Sánchez
Director de l'escola euses
Identificar-me. Si ja sou usuari verificat, us heu d'identificar. Vull ser usuari verificat. Per escriure un comentari cal ser usuari verificat.
Nota: Per aportar comentaris al web és indispensable ser usuari verificat i acceptar les Normes de Participació.