Política

Llistes de les eleccions municipals a Lleida

Relació provisional de llistes i candidats que s'han presentat a les eleccions municipals del 24 de maig a Lleida, segons el que es publica en el Butlletí Oficial de la Província del 22 d’abril de 2015.


LLEIDA c_lleida
CONVERGÈNCIA i UNIÓ (CiU)
  1. Antoni Postius Terrado
  2. Maria Carme Culleré Llavoré
  3. Francesc Josep Cerdá Esteve
  4. Cristina Núria Simó Andreu
  5. Rosa Maria Salmerón Pallarés
  6. Marta Gispert Rocasalbas
  7. David Clemente Melé Garcés
  8. Andreu Vázquez Romero
  9. Joana Cervera Gòdia
  10. Lídia Vicén Sauret
  11. Francesc López Solé
  12. Francesc Xavier Fuixench Fontana
  13. Montserrat Segura Torres
  14. Jeronima Estela Guerra Ramon
  15. Roger Florensa Clavel
  16. Rosa Tarrat Tomàs
  17. Fernando Nouvilas Bautista
  18. Maria Montserrat Teixidó Serentill
  19. Xavier Antoni Monclús Dolcet
  20. Meritxell Feliu Expósito
  21. Maria Rosa Piqué Fernández
  22. Erica Ocaña Martos
  23. Jordi Boixadera Vinos
  24. Miquel Lluís Sabaté Navarro
  25. Jordi Cassanya Bayona
  26. Montserrat Maria Batlle Puig
  27. Joan Antoni Carrera Guiu
Suplents
  1. Joan Ramon Zaballos Rubio
  2. Beatriu Obis Aguilar
  3. Miquel Padilla Díaz
  4. Cristina Torrent Pujol
  5. David Puigpiqué Guàrdia
  6. Lucia Rodellar Escalona
  7. Antoni Chico Purroy
ERC-AVANCEM-Acord Municipal (ERC-AVANCEM-AM)
  1. Carles Vega Castellví
  2. Josep Maria Baiget Marqués
  3. Núria Marin Casas
  4. Eva Barta Torres (Independent)
  5. Susana Roca Chacon
  6. Josep Maria Esquerda Segués
  7. Ricardo Agustín Rueda Pérez
  8. Paco Salazar Gimènez (Independent)
  9. Gemma Espigares Tribó
  10. Elena Fuses Navarra
  11. Arnau Beà Aran
  12. Jordi Tremosa Llurba
  13. Jaume Rutllant Casas
  14. Carme Martínez Pons
  15. Rosa Maria Guerra Álvarez
  16. Josep Mª Ribes Miras
  17. Marta Melgosa Solsona
  18. Melcior Marcó Albertí
  19. Maria Carmen Molina Molina
  20. Gabriel Ramon Molins
  21. Eugènia Besora Oró
  22. Jordi Josep Murgó Ambou
  23. Lluís Riba Iglesias
  24. Joan Pere Fabregat Solé
  25. Margarida Serveto Puig
  26. Franscesc Mitjans Guardiola
  27. Montserrat Vergés Saura
CIUDADANOS-PARTIDO DE LA CIUDADANIA (C’s)
  1. Angeles Elisa Ribes Duarte
  2. Jose Luis Osorio Fernandez
  3. Daniel Rubio Ruiz
  4. Jose Maria Lorenzo Cordoba Alos
  5. Laura Encrig Bolea
  6. Alberto Reyes Rosell
  7. Jose Antonio Flores Robles
  8. Maria Elena Gonzalez Plaza
  9. Pedro Jose Sanchez Tersa
  10. Sofia Molinero Alvarez
  11. Manuel Marquina Sanchez
  12. Maria Lourdes Garcia Balaña
  13. Gerard Serrano de la Cruz Melero
  14. Natalia Torres Perez
  15. Carlos Gavela Martinez
  16. Ramon Vilatella Domenjo
  17. Maria Rosa Alejaldre Gracia
  18. Jorge Figueras Ramon
  19. Maria Cristina Regue Lorca
  20. Alejandro Alfonso Hernandez Bolaños
  21. Juan Marin Burgos
  22. Joan Gaspar Ribas Lequerica
  23. Alexis Galceran Queralt
  24. Lydia Garcia Rubio
  25. Antonia Garcia Garcia
  26. Jose Miguel Fort Uceda
  27. Santiago Mª de Casanova Cardenas Habsburg
Suplents
  1. Maria Montserrat Marquez Guerrero
  2. Pedro Lorenzo Menchez Pardo
  3. Soledad Rubio Mendez
PARTIT DELS SOCIALISTES DE CATALUNYA (PSC-PSOE) (PSC-CP)
  1. Àngel Ros Domingo
  2. Montserrat Mínguez Garcia
  3. Felix Larrosa Piqué
  4. Javier Rodamilans de la O
  5. Sara Mestres Llussà
  6. Rafael Peris Martín
  7. Montserrat Parra Albà
  8. Joan Gómez López
  9. Joan Queralt Colom
  10. Dolors Arderiu Sabate
  11. Antoni Baro Noguero
  12. Jose Maria Alonso Fernández
  13. Jesús Castillo Cerveró
  14. M. Rosa Ball Papiol
  15. Judith Alcalá González
  16. Jordi Sabata Larré
  17. Antonio Aguila Manzano
  18. Antonio Morón Arboleas
  19. F. Carmen Domingo Castelón
  20. M. Luisa Bosch Cabrera
  21. Cristian Botija Carabaca
  22. F. Javier Jimenez Garcia
  23. Iosif Damoc
  24. M. Paz Morales Duarte
  25. Elisa Sarasa Garcia
  26. Joan Antoni Boldú Pelegrí
  27. Teresa Cunillera Mestres
Suplents
  1. M. Cristina Blazquez Cortez
  2. Fernando Torres Jular
  3. M. Teresa Pascual Ibarz
  4. Ramiro Muñoz Alamán
  5. Carmen Augusto Tena
  6. Dolores Abril Blanch
ENTESA PER LLEIDA-ICV-EUiA-ME-ENTESA (ICV-EUiA-ME-E)
  1. Eduard Baches Lumbierres
  2. Noelia Pena Lorenzo (Independent)
  3. Josep Ramon Mòdol Pifarré
  4. Yolanda Bardina Martín
  5. Adrià Bouhout Calero
  6. Rosa Maria Querol Cornudella
  7. Marc Farré Segarra
  8. Elena Motos Hervás (Independent)
  9. Rossend Vila Colell
  10. Rosa Peñafiel Cantano (Independent)
  11. Víctor Cabrerizo Puyalto
  12. Montserrat Iniesta Gonzalez (Independent)
  13. Josep Maria Carles Aguilà
  14. Montse Morera Serra (Independent)
  15. Genis Moreno Fígols
  16. Sandra Bertolin Consejo (Independent)
  17. Josep Domènec Balaguerò Bernaus
  18. Eugènia Alina Dumitríu
  19. Albert Mas Castillo
  20. Ana Maria Sánchez Heredia (Independent)
  21. Francesc Josep Bademunt López
  22. Ramona Gelonch Castañé
  23. Tomàs Teixidó Llauradó (Independent)
  24. Maria Carmen Castro Fernández (Independent)
  25. Macià Pelegrí Sarlé (Independent)
  26. Nieves Soto Medina (Independent)
  27. Carles Feixa Pàmpols (Independent)
Suplents
  1. Pere Blasco Balagueró
  2. Sònia Sanz Cid
  3. Jesús Codera Duaso
  4. Josefina Masip Llop
  5. Albert Hortal Rosell
  6. Núria Garcès Aldabó
  7. Juan Antonio Cortés Bermúdez (Independent)
  8. Maria Mercè Pagès Marigot
  9. Joan Miquel Ballesté Duran
CRIDA PER LLEIDA-CANDIDATURA D’UNITAT POPULAR (CRIDA-CUP)
  1. Pau Juvillà Ballester
  2. Francesc Gabarrell Guiu
  3. Maria Teresa Ibars Chimeno
  4. Rubèn Cobo Ariño
  5. Noèlia Jiménez Carrasco
  6. Susana Ariño Roso
  7. Ares Masip Ibáñez
  8. Maria Huguet Recasens
  9. Pau Plana Parés
  10. José Antonio Clemente Heredia
  11. Gemma Casal Fité
  12. Esther Sancho Cepero
  13. Carles Porta García
  14. Rosa Pach Culleré
  15. Francisco Javier López Carpi
  16. Maria Dolors Gené Vilaplana
  17. Axel Albendea Martínez
  18. Natividad González Élez
  19. Maria Montserrat Trepat Ribé
  20. Rubèn Gavilà Esquerdo
  21. Mariona Lladonosa Latorre
  22. Eva Maria Lega Vidal
  23. Ferran Dalmau Vilella
  24. Enric Blasi Aldosa
  25. David Colell Orrit
  26. Anna Ariño Garrie
Suplents
  1. Amàlia Atmetlló Folguera
  2. Teresa Puigfel Farrús
  3. Josep Maria Jansà Salvi
  4. Pau-Joan Llop Naya
  5. Eva Carreras Salvadó
  6. Alícia Oto Aibal
PARTIT COMUNISTA DEL POBLE DE CATALUNYA (PCPC) (PCPC)
  1. Francesc Xavier García i Llop
  2. Josep Maria Baró i París
  3. Maria Mercè Escudé i Siscart
  4. Antonio Heredia Iglesias
  5. Maria Sogues Mateu Navés
  6. Francisco Guardiola Morales
  7. Maria Mercè Nabonne Donaire
  8. Jesus Alberto Isabal Roma
  9. Remedios Aranda López
  10. Victor Fernández Peiró
  11. Manel González Pérez
  12. María Isabel Sánchez Portuondo
  13. Manel Dueñas Triguero
  14. Mihaela Neagu
  15. Jordi Artesona Ruiz
  16. Esteve Coma Burges
  17. Llibertat Ferré Iranzo
  18. Ivan Patricio Lazo García
  19. Irati Gómez Zorita
  20. Abdelhak Taleb Abbou
  21. Stelian Dinca
  22. Esther Mora García (Independent)
  23. Xavier Alcalà Sevilla
  24. Antonio Joaquin Hernández Porcel
  25. Floarea Vaduva
  26. Jordi Isaac Veras Ruz
  27. Ariadna Pujol Rodríguez
Suplents
  1. Bernat Pons Floris
  2. Maria Paz González Pérez (Independent)
  3. Alina Mirela Mogosanu Rosu
  4. Colina De Abel López Abolafia
  5. Soledat Nemesia Quintillà Torres
ESCONS EN BLANC (EB)
  1. Sebastià Llorach Camprubí
  2. Sara Torramorell Ordoñez (Independent)
  3. Joan Serra Jové (Independent)
  4. Rosa Mª Galan Espinosa (Independent)
  5. Alberto Gallego Galán (Independent)
  6. César Solé Calvo (Independent)
  7. Isabel Fernandez Jimenez (Independent)
  8. Luís Badó Barberà (Independent)
  9. Silvia Moreno Planas (Independent)
  10. Xavier González Medina (Independent)
  11. Antoni Guntin Gurgui (Independent)
  12. Luisa María Palou Serra (Independent)
  13. Alex Johnson Sánchez (Independent)
  14. Miriam Perez Merino (Independent)
  15. Florenci Gisbert Lemonche (Independent)
  16. Enric Sabater Uris (Independent)
  17. Teodora Gutierrez Alonso (Independent)
  18. Jaume Llorach Gaspar (Independent)
  19. Antonia López Botias (Independent)
  20. Jaume Royo Gascón (Independent)
  21. Antonio Lozano Duran (Independent)
  22. Cristina Aparicio Jené (Independent)
  23. Victor Asensio Puget (Independent)
  24. Susana Flores Sierra (Independent)
  25. Albert Llorach Camprubí (Independent)
  26. M. Teresa Sabaté Sanz (Independent)
  27. Francesc Xavier Navarro Aleixendri (Independent)
PARTIT POPULAR DE CATALUNYA / PARTIDO POPULAR DE CATALUÑA (PP)
  1. Dolores Lopez Aguilar
  2. Joan Vilella Jounou
  3. Salvador Puy Castarlenas
  4. Gemma Batalla Casanovas
  5. José Óscar Guardiola Gómez
  6. María José Horcajada Bell-lloc
  7. Pau Pintó Torné
  8. Josep Servetó Figueras
  9. Ana Bretón Anguiano
  10. Irene Pardo Romera
  11. Miguel Barniol Moreno
  12. Marcela de Nicolás Echaniz
  13. Ánian Rabasco Meneghetti
  14. Jesús Doya Torrente
  15. Mabel Albero Jové
  16. Josep Ramon Serrado Pascual
  17. Ivan Massot Santana
  18. Chelo Alonso Alvarez
  19. Jaume Sánchez Ricart
  20. María Vicente González
  21. Antonio Sánchez Bravo
  22. Salvador Castillo Hidalgo
  23. Joshmar Peñaranda Iporre
  24. Isabel Anadón Navarro
  25. Aurora Barraguer Pirla
  26. Juan Biurrun Sarabia
  27. Marisa Xandri Pujol
Suplents
  1. Andrea Rodríguez de Lamo
  2. Isaac Sánchez López
  3. Ana Anguiano Saez De Guinoa
  4. Javier Garcia-Conde Gonzalo
Partit Animalista Contra el Maltractament Animal / Partido Animalista contra el Maltrato Animal (PACMA)
  1. Cristina de Dios Garcia
  2. Javier Carrera López
  3. Silvia Robles Morales
  4. David Delgado Diana
  5. Alba Cases Calleja
  6. Sara González Estebanez
  7. Emilio Cantano Alonso
  8. Elena Campón de Miguel
  9. Francisco Javier González Pascual
  10. Carla Aracil Comas
  11. Vanessa Fernández Polaino
  12. Pedro Jesus Lopez-Toribio Rivera
  13. Maria Angeles Pedraglio Villar
  14. Javier Labajo Antequera
  15. Antonia Cañete Serrabo
  16. Maria Dolores Abella Monreal
  17. Fernando Sergio de Andrea Becchi
  18. Tani Nieto Cortes
  19. Jacob Guinot Reinders
  20. Elena Ulyanova Neupokoeva
  21. Maria Minieri Alonso
  22. Rodrigo Javier Gomez Carreras
  23. Mary Luz Hernandez de la Vega
  24. Joseba Astarloa Aguirrebeitia
  25. Elsa Celorrio Saenz
  26. Carmen Barrena Rocha
  27. Fernando Lozano Muñoz
Suplents
  1. Maria del Pilar Blanco Sendin
  2. Igor Arrieta Isla
  3. Patricia González Diaz
UNIÓN PROGRESO Y DEMOCRACIA (UPyD)
  1. Pablo Pérez López
  2. Maria Florentina López García
  3. Emiliano Sierra Calvo
  4. Bartolomé Silva Carballo
  5. Silvia Helas Garcia
  6. Miguel Ángel García Pecharromán
  7. Antonio Cabanillas Morillo
  8. Jose Ramón Carranza Guerrero
  9. Monica Jorge De La Cuesta
  10. María Josefa Francisca Regalón Sicilia
  11. Ignacio Gómez Alonso
  12. Manuel Rojas Sainz
  13. Miguel Angel Martinez Sanchez
  14. Juana Perez Álvarez
  15. Norma Medina Cuevas
  16. Jorge Sanjurjo Navarro
  17. Manuel Antonio Aguilella Salgado
  18. Juan Manuel Quesada Gonzalez
  19. Montserrat Niño García
  20. Encarnación García Martínez
  21. Juan Conesa Garcia
  22. Daniel Díaz Alma
  23. Javier Paradinas Prieto
  24. Elisa Fernandez Lopez
  25. Emilia Muñoz Melero
  26. Hildebrando Ahumada Lópèz
  27. Rosario Bellizón Aleu
AGRUPACIÓ D’ELECTORS "COMÚ DE LLEIDA" (COMÚ DE LLEIDA)
  1. Carlos González Iglesias
  2. Sergio Talamonte Sanchez
  3. Maria Victoria Pacheco Moreno
  4. Jorge Cipriano Lindez
  5. Raquel Almazan Pardo
  6. Demelsa Mateos Medina
  7. Carmen Sambola Alvarado
  8. Maria José Fumanal Salomé
  9. David Salcedo Rodriguez
  10. José Maria Muñoz Terés
  11. Josep Maria Perera Sambola
  12. Antonio Peralta Noguero
  13. Josep Ramon Lasala Codina
  14. Laura Vergés Saura
  15. Silvia Angeles Porté Capdevila
  16. Manuel Jose Rodriguez Lopez-Cepero
  17. Maria Carmen Casanovas Ariche
  18. Maria Núria Trepat Secanell
  19. Amadeu Bonet Boldú
  20. Alfredo Sesma Ciuraneta
  21. Felip Jordi Gallart Fernandez
  22. Pablo Serra Majadas
  23. Victoria Antó Fernandez
  24. Javier Antonio Tersa Segarra
  25. Adoración Salcedo Rodríguez
  26. Juan Manuel Ubieta Muñuzuri
  27. Juan Manuel Bueno Matos
Suplents
  1. Clara Melero Bernal
  2. Maria Luz Moreno Castillo
  3. Juana Garcia Galiano