Política

Llistes de les eleccions municipals a Sant Joan Despí

Relació provisional de llistes i candidats que s'han presentat a les eleccions municipals del 24 de maig a Sant Joan Despí, segons el que es publica en el Butlletí Oficial de la Província del 22 d’abril de 2015.


SANT JOAN DESPÍ c_santjoandespi
PARTIT DELS SOCIALISTES DE CATALUNYA-CANDIDATURA DE PROGRÉS (PSC-CP)
  1. ANTONI POVEDA ZAPATA (PSC-CP)
  2. MARIA BELÉN GARCÍA CRIADO (PSC-CP)
  3. ALEX MEDRANO SOLER (PSC-CP)
  4. GEMMA GUARDIA MONTSERRAT (PSC-CP)
  5. CRISTIAN RASTROJO LARA (PSC-CP)
  6. JUDITH RIERA ROMÁN (PSC-CP)
  7. AGUSTÍN ISMAEL GASCÓN MILLÁN (PSC-CP)
  8. NÚRIA ROS BALDOMINO (Independiente)
  9. FERRAN LIESA ESTEBÁN (PSC-CP)
  10. EUGENIA MARÍA SÁNCHEZ FLORES (PSC-CP)
  11. GINÉS ROS MATEOS (PSC-CP)
  12. DOLORS GARCÍA GÓMEZ (PSC-CP)
  13. FUENSANTA FERNÁNDEZ GARCÍA (PSC-CP)
  14. ANTONIO GUERRA ROJAS (PSC-CP)
  15. ALBA SAIZ HARO (PSC-CP)
  16. JUAN PEDRO CARRETERO RODRÍGUEZ (PSC-CP)
  17. IRENE JEZABEL SÁNCHEZ MASEGOSA (PSC-CP)
  18. MANUEL PEÑA ESPEJO (PSC-CP)
  19. FRANCISCA SORIANO RAIGÓN (PSC-CP)
  20. ANTONIO MARCOS LÓPEZ PULIDO (PSC-CP)
  21. EDUARD ALONSO PALACIOS (PSC-CP)
Suplents
  1. ANABEL SERRANO CONEJO (PSC-CP)
  2. CARLOS ALBERTO AYGUADÉ PARRA (PSC-CP)
  3. JOSEFA (PEPA) HENS FRANCO (PSC-CP)
  4. EMILIO CASANOVAS ATIENZA (PSC-CP)
INICIATIVA PER CATALUNYA VERDS-ESQUERRA UNIDA I ALTERNATIVA-ENTESA (ICVEUiA. E)
  1. MARGARITA GUAL IZQUIERO (MARGI)
  2. JUANA CANO EXPÓSITO
  3. ANTONIO PÉREZ BLANCH
  4. OURDIA SYLVIA OUSSEDIK MAS (Independiente)
  5. NÉSTOR CUSCURITA DELGADO
  6. JORDI ORDÓÑEZ ARENAS
  7. AVELINO JAVIER ROMERO ASENSIO
  8. ÁNGELA ARENAS GÓMEZ
  9. LYNN LILIANA BOWIE MEDRANO
  10. DANIEL SÁNCHEZ CAMPOS
  11. AURORA GARCÍA CANO
  12. MANUEL NOGALES GRUESO
  13. ALFONSO RODRÍGUEZ RODRÍGUEZ
  14. JUAN ANTONIO REVERTER PALAZÓN
  15. CARMEN OLIVEIRA PÉREZ
  16. ANTONIO GARCÍA ÁLVAREZ
  17. CARLOS MÁRQUEZ MÁRQUEZ
  18. SUSANA SANMARTÍN NAVALES (Independiente)
  19. JUAN RAMÍREZ REINA
  20. ELENA EMBUENA GARCÍA
  21. ROSENDO FERNÁNDEZ ORTEGA
Suplents
  1. MARIA DOLORES MILEO AMAT
  2. RAFAEL PORRAS SEÑO
  3. ANTONIA MORENO MORA
  4. FRANCISCA GINÉS GUERRERO
  5. ENRIQUE ARACIL RAMOS
CIUDADANOS-PARTIDO DE LA CIUDADANIA (C's)
  1. Jose Luis Cerro Fernandez
  2. Sonia Bermejo Ruiz
  3. Juan Jose Mangas Sanchez
  4. Pedro Javier Diaz Real
  5. Estefania Padilla Gual
  6. Cristina Zornoza Franch
  7. Hugo Hernandez Ruiz
  8. Israel Diaz Leco
  9. Pedro Farre Prats
  10. Sonia Quintas Leco
  11. Antonio Rodriguez Lopez
  12. Miguel Jesus Sastre Sastre
  13. Zeus Hernandez Ruiz
  14. Sonia Espadas Fernandez
  15. Belen Ruiz Diaz
  16. Francisco José Masegosa Giménez
  17. Pedro Martinez Muñoz
  18. Jose María Guerrero Franco
  19. Alba Farre Marine
  20. Maria Isabel Fernandez Rubiño
  21. Maria de los Dolores Enrique Fernandez
ESQUERRA REPUBLICANA DE CATALUNYA-Moviment d'Esquerra-ACORD MUNICIPAL (ERCMES- AM)
  1. Lluís Fabrés i Pérez (ERC-MES-AM)
  2. Jordi Saladie i Camprubí (ERC-MES-AM)
  3. Susagna Matas i Carbonell (Independiente)
  4. Alícia Díaz i Alonso (Susi) (Independiente)
  5. David Montané i Giner (ERC-MES-AM)
  6. Alba Saladie i León (JERC)
  7. Carles Bonsoms i Canet (Independiente)
  8. Lourdes Ruiz i Riera (MES)
  9. Marta Parladé i Homs (Independiente)
  10. German Ortiz i Diaz (Independiente)
  11. Francina Martí i Pidelaserra (Independiente)
  12. Alejandro Martínez i Perucha (ERC-MES-AM)
  13. Roger Graells i Font (Independiente)
  14. Núria Garcia i Ribatallada (Independiente)
  15. Ester Auleda i Rovira (ERC-MES-AM)
  16. Francesc X. Capdevila i Margalef (ERC-MES-AM)
  17. Jordi Payo i Rial (Independiente)
  18. Jordi Casas i Casas (ERC-MES-AM)
  19. M. Rosa Pellicer i Corral (ERC-MES-AM)
  20. Maria Roser Lleixa i Parellada (Independiente)
  21. Maria Carme Bru i Garcia (Independiente)
Suplents
  1. Xavier Vendrell i Segura (ERC-MES-AM)
  2. Marta Molina i Àlvarez (ERC-MES-AM)
  3. Anna Falguera i Rosas (ERC-MES-AM)
  4. Joan Maria i Acín (ERC-MES-AM)
  5. Maria Turà i Carbonell (ERC-MES-AM)
  6. Santiago Bracons i Oliach (ERC-MES-AM)
  7. Francesc de Paula Mitjavila i Babot (ERC-MES-AM)
  8. Margarida Esteller i Busé (ERC-MES-AM)
  9. Núria Grau i Climent (ERC-MES-AM)
  10. Bernat Castro i Giner (ERC-MES-AM)
CANDIDATURA D'UNITAT POPULAR-POBLE ACTIU (CUP-PA)
  1. JORDI FARRÉ VILADOMS
  2. JOSEP FREIXAS BONAVILA
  3. AINOA ALANÍS JARDÍ
  4. TERESA PEDRET JUAN (Independiente)
  5. ALBERT CARLES ORDI PALOMO
  6. MARC AULEDA CALDÉS
  7. ANNA MARIA PUIG VIDAL
  8. RAFAEL GÓMEZ LÓPEZ (Independiente)
  9. SERGI CASTAÑÉ LÓPEZ
  10. LAURA DURAN MARTÍNEZ
  11. GUILLEM AMATLLER DÓMINE
  12. MARC RAMÍREZ DALMAU
  13. MERITXELL AULEDA CALDÉS
  14. ANGEL RODRÍGUEZ MORAL
  15. MARIA ELENA ROJAS CARRETERO (Independiente)
  16. EDUARD FISA GIMÉNEZ
  17. MARIA ADELA BONAVILA DOSAIGUAS
  18. GEMMA GARCIA LINARES
  19. JOAN ANTONI VALLS CASTELLÀ (Independiente)
  20. ÁNGELES LÓPEZ GIRONA
  21. TERESA DÓMINE TERRÓN (Independiente)
Suplents
  1. CARLES GARCIA LLIDÓ
  2. MARTA BARRIOS ÁVILA
  3. XAVIER LUQUE ALMENDROS
PARTIDO POPULAR (P.P.)
  1. MANUEL LOPEZ LOPEZ
  2. SERGIO RICO RODRIGUEZ
  3. FRANCISCO JAVIER FERNANDEZ GOMEZ
  4. MARIA TERESA ROMEO SAN CLEMENTE
  5. MARIA DEL CARMEN ANGULO CHUQUIPIONDO
  6. SANTIAGO GIMENEZ BADELL
  7. AITOR AGUILAR ARROYO
  8. CLARA DE ROS NUÑEZ
  9. RITA MIREIA GOMEZ FERNANDEZ
  10. GLORIA MEJIAS MARTIN
  11. MANUEL ANGEL LOPEZ SALVO
  12. VICENTE COLADO GARCIA DE LA TORRE
  13. TRINIDAD MARTIN HERNANDEZ
  14. HILARIA ORELLANA ALCAIDE
  15. JULIAN DOMINGUEZ GONZALEZ
  16. PATRICIA LOPEZ LLAVATA
  17. MARIA SOCORRO LOPEZ MIRALLES
  18. ANA MARIA ROS BERENGUER
  19. MANUEL SANCHEZ DE GRACIA
  20. JAVIER FERNANDEZ DIAZ
  21. JULIO CORRAL MARTIN
Suplents
  1. MANUEL CARBONELL DE MASSY
CONVERGÈNCIA i UNIÓ (CiU)
  1. Pere Àngel Montserrat Olle
  2. Maria Teresa Castellnou Guilera
  3. Claudia Susana Soriano Jost
  4. Francesc jesus Capell Vives
  5. Javier Tomas Espuny
  6. Jordi Elias Terns
  7. David Giraldo Rodríguez
  8. Montserrat Morral Codol
  9. Irma Beatriz Corrales Dextre
  10. Ana Salarich Banus
  11. Santiago Riba Duran
  12. Rosa Vives Casas
  13. Francisco Puigpinos Riba
  14. Esther Ordoñez Castellnou
  15. Ariadna Moya Rot
  16. Josefina Vila Ortega
  17. Francisco Argente Gil
  18. Ernest Jacas Pastor
  19. Jaime Mestres Gelabert
  20. Maria Victoria Gelabert Amigo
  21. Francesc Capell Calzada
Suplents
  1. Rita Estape Turull
  2. Josep Maria Ribo Trujillo
  3. Maria Teresa Vilasis Hernandez
  4. Lorenzo Garcia Geira
SIQUEESPOT/SISEPUEDE SANT JOAN DESPI EN MARCHA (SiQueEsPot/SiSePuede)
  1. José Antonio Sánchez Sánchez (Independiente)
  2. Rafael Roldán Gavete (Independiente)
  3. Tania López Guerrero (Independiente)
  4. Encarna Martín García (Independiente)
  5. Laia Amat Polanco (Independiente)
  6. Javier Cayero Alcántara (Independiente)
  7. Laura Acedo Muñoz (Independiente)
  8. David Morales García (Independiente)
  9. Elisabeth López Vázquez (Independiente)
  10. Javier Acedo Muñoz (Independiente)
  11. Rosa Vázquez Sánchez (Independiente)
  12. Manuel Muñoz Barea (Independiente)
  13. María José Alonso Fernández (Independiente)
  14. Domingo Domínguez Vázquez (Independiente)
  15. Vanessa Caballero Oller (Independiente)
  16. Francisco Javier Noguero Hernández (Independiente)
  17. María del Mar López Borrero (Independiente)
  18. Juan Caballero Velázquez (Independiente)
  19. Pilar Tripiana Rivas (Independiente)
  20. David López Guerrero (Independiente)
  21. Ángela Muñoz Muñoz Barea (Independiente)
Suplents
  1. José De la Nava Martín (Independiente)
  2. Josefa García Gimenez (Independiente)
  3. David Cuesta Burguillos (Independiente)
SOCIETAT JUSTA DESPI (S.J.D.)
  1. Manuel Ruiz Casanellas
  2. Josep Andreu García Cuestas
  3. Mari Carmen García Moya
  4. Esther Altozano Pérez
  5. Francisco García Maestre
  6. Alejandro Expósito Piedra
  7. Anna Tamerón Pérez
  8. Manuel Pérez Westermeyer
  9. Núria Justo Pardos
  10. Fernando García Díez
  11. Jordi Barris Fornt
  12. Luis Alberto Vega Barrenechea
  13. Cristian Sánchez Alfaro
  14. Xiomara Magdalena Sena Zapata
  15. Raquel Espinosa Salido
  16. Antonio Rodríguez Carrión
  17. Germán Pierre González
  18. David Álvarez Medina
  19. Manuela Caminero Laguna
  20. Yolanda Farnes Caminero
  21. Gemma Cruz Capdevila
Suplents
  1. Isidoro Herraiz Homs