La Borsa
Més valors
Economia

Acord per a les pràctiques dels alumnes de l’Escola Tècnica

Les podran fer a través de l’Associació d’Hostaleria, Turisme i Restauració de Girona

L’Associació d’Hostaleria, Turisme i Restauració de Girona (Ahtrg) ha signat un acord de col·laboració amb l’Escola Tècnica de Girona (ETG) perquè els alumnes de l’escola facin pràctiques a través de l’associació. Aquest és una acord que, segons assegura el president de l’Ahtrg, Josep Carreras, beneficiarà les dues entitats i “donarà una major visibilitat a l’associació”.

Carreras assegura que amb l’associació utilitza les noves tecnologies per “arribar a nous potencials segments de mercat i també per atraure nous clients i visitants, donant a conèixer la destinació”. Però per fer-ho, segons explica Carreras, l’associació vol utilitzar el seu millor i poderós actiu: “Tots els establiments i els professionals que formen part de la nostra associació.” “Per afrontar aquest nou repte, comptem amb la inestimable col·laboració de l’Escola Tècnica de Girona, que ens ofereix l’oportunitat de poder gaudir i aprofitar l’experiència i tot el coneixement del professorat, a més de l’aportació de noves i alhora fresques idees dels alumnes”, comenta Carreras, que, segons assegura: “Estem convençuts que ens ajudaran a millorar i potenciar la imatge de la nostra entitat, mentre els alumnes comencen a experimentar la realitat de l’empresa.” L’acord es va formalitzar al juliol, però els alumnes podran fer les aportacions a les xarxes a partir del setembre.

LA FRASE

Els alumnes ens ajudaran a millorar la imatge de l’entitat i ells experimentaran la realitat de l’empresa
Josep Carreras
president de l’associació d’hostaleria de girona


Identificar-me. Si ja sou usuari verificat, us heu d'identificar. Vull ser usuari verificat. Per escriure un comentari cal ser usuari verificat.
Nota: Per aportar comentaris al web és indispensable ser usuari verificat i acceptar les Normes de Participació.
economia

Repunt de les exportacions del sector agroalimentari

Vols regulars d’Andorra a Madrid a partir de l’hivern

Andorra La Vella
economia

Empleats de Banc Sabadell fan una protesta contra l’ERO

El Congrés aprova una esmena que obliga Aena a baixar el lloguer dels locals comercials d’aeroports

Madrid

Confecat veu una manca de suport “flagrant” al sector turístic per part de l’administració: “Hi ha molt poca empatia”

barcelona

Les patronals expressen “greu preocupació” per un possible augment de la pressió fiscal que el Govern nega

barcelona

El preu de la llum pujarà més de set euros en un dia

Madrid

La crisi dels microxips provoca una caiguda de la producció de vehicles del 25,3% entre gener i agost respecte al 2019

madrid

Un centenar de treballadors protesta contra l’ERO al Banc Sabadell davant la seu de la capital vallesana

Sabadell