Política

Llistes de les eleccions municipals a Sant Boi de Llobregat

Relació provisional de llistes i candidats que s'han presentat a les eleccions municipals del 24 de maig a Sant Boi de Llobregat, segons el que es publica en el Butlletí Oficial de la Província del 22 d’abril de 2015.


SANT BOI DE LLOBREGAT c_santboidellobregat
PARTIT DELS SOCIALISTES DE CATALUNYA-CANDIDATURA DE PROGRÉS (PSC-CP)
  1. LLUÏSA MORET I SABIDÓ
  2. JOSÉ ÁNGEL CARCELÉN LUJÁN
  3. SALUT GONZÁLEZ MARTÍN (Independiente)
  4. LAURA SOLÍS GONZÁLEZ
  5. JUAN ANTONIO TAMAYO FERNÁNDEZ
  6. JAVIER LÓPEZ HERRANZ
  7. ANTONIA BARRAGÁN PRIETO
  8. MARC AGUILÀ ESTEVE
  9. ELENA AMAT SERRANO
  10. JOSÉ MANUEL GONZÁLEZ LABRADOR
  11. ASCENSIÓN DOMÍNGUEZ RECIO (SENSI)
  12. MARÍA JOSÉ JORDÁN MARTÍN
  13. FRANCVISCO JAVIER NICOLÁS NICOLÁS (Independiente)
  14. ELISABET LATORRE SENDINO
  15. JOSÉ MARIA PEINADO ÁVILA
  16. BELÉN GONZÁLEZ GONZÁLEZ (Independiente)
  17. AITOR CABALLERO SEVILLANO
  18. Mª JESÚS ROCA PÉREZ
  19. MANUEL ENTRENA RÍOS
  20. CRISTINA MUÑOZ HERNÁNDEZ
  21. SANTIAGO FERNÁNEZ MIRA
  22. JOSEP VALLS I MARTÍ
  23. CARMEN MÁRQUEZ PALMA
  24. MONTSE MIRABENT I COLL (Independiente)
  25. JAUME BOSCH I PUGÈS
Suplents
  1. JOSÉ SÁNCHEZ MEJÍA
  2. PEDRO HIGUERAS GONZÁLEZ
  3. PETRA IBARRA MOLERO
INICIATIVA PER CATALUNYA VERDS-ESQUERRA UNIDA I ALTERNATIVA-MOVIMENT D'ESQUERRES-ENTESA (ICV-EUiA-ME-E)
  1. JOSEP PUIGDENDOLAS TORRES
  2. ALBA MARTINEZ VELEZ
  3. DANIEL MARTINEZ REDONDO
  4. CONCEPCION (CIÓ) LERMA BALLO
  5. ALEJANDRO PEREZ MATIAS
  6. ANTONIO MIGALES MUÑOZ
  7. ALBERT GARRIGA FONTS
  8. MARIA RODA MORUNO
  9. DOLORS VIQUE GINES
  10. CARME ALCALDE CASALTA
  11. DANIEL RAMIREZ RIOS
  12. DIEGO BLASCO VAZQUEZ
  13. JOSE ALFONSO AMÉZAGA GOMEZ
  14. AIDA OLIVER ANGLÈS
  15. SARAY PIZARRO GONZALEZ
  16. MANUEL MUDARRA MONTERO
  17. JAIME BORRAS CASALS
  18. LIGIA DEL CARMEN TORRES RODRIGUEZ
  19. JULIANA VELEZ SANTOS
  20. CARMEN IZQUIERDO ALVAREZ
  21. RAFAEL DOÑA SANCHEZ
  22. MARIA CRISTINA LOPEZ TELLEZ
  23. FRANCISCO LLAMAS TORREGROSA
  24. MIGUEL ANGEL MERINO SANCHEZ
  25. MARIA JOSE RODRIGUEZ BLAZQUEZ
Suplents
  1. HONORIO BERNARDO MUÑOZ
  2. JOSEFA CANALES CAMPILLO
  3. ANGEL JIMENEZ CORNEJO
  4. PATRICIA REDONDO BUCIEGAS
PLATAFORMA PER CATALUNYA (PxC)
  1. DAVID PARADA PEREZ
  2. DAVID JIMENEZ LOPEZ
  3. ENRIQUETA MORILLO VAQUERA
  4. FRANCISCO PASTOR LAGO
  5. MARIA JESUS GARCIA RIVAS
  6. ANTONIO LUQE PICON
  7. PERE GINESTA ZARAGOZA
  8. DAVID CABALLERO PEREZ
  9. MONTSERRAT EGEA GARCIA
  10. MONICA LUQUE MACHO
  11. JOSE ANTONIO RODRIGUEZ SANCHEZ
  12. SERGI MARSELLACH MONTOYA
  13. FRANCISCO EDUARDO GARCIA PEREZ
  14. CARMEN RODRIGUEZ PRADA
  15. ESTHER SANCHEZ GOMEZ
  16. JUAN CAÑAS BONIFACIO
  17. FRANCISCO JAVIER PINA LITAGO
  18. MARTIN GUTIERRO TOSTADO
  19. LUCIA MEIS MULA
  20. JOSEFA BALLESTERO CRUZ
  21. JOSE MANUEL GALA EGEA
  22. MARIA PURIFICACION BORJA SALAZAR
  23. ESTEBAN TORJADA GONZALEZ
  24. GENOVEVA AGUDO REDONDO
  25. DANIEL MILA SANCHEZ
ESQUERRA REPUBLICANA DE CATALUNYA-ACORD MUNICIPAL (ERC-AM)
  1. MIQUEL SALIP I SERRET
  2. ROSA MARIA BERRIO I HERNÀNDEZ
  3. JAUME SANS I MARGENET
  4. MARTA BRIK I GALA
  5. JOAN ROS I CARDONA
  6. ARIADNA DAURA I LUJAN
  7. JORDI VILAR I SALVADOR
  8. GEORGINA DRIÉGUEZ I MALLÉN (Independiente)
  9. MIQUEL ÀNGEL TORO I BUSTOS
  10. MERITXELL SALIP I SERRET
  11. ANTONI VÉLEZ I CANALES
  12. MARTA SARSANEDAS I VIDIELLA
  13. ENRIC GARCIA I GALLEGO
  14. NÚRIA MOLAS I CASTELLS
  15. RAMON AGUDO I ANDRÉS
  16. MARTA FAUS I BERNAL
  17. CARLES CALVO I MULERO
  18. ISABEL HERRERO I BELDA
  19. SERGI PURCET I GREGORI
  20. MARIA ROSA BASTIDA I VIÑAS
  21. JOSEP TOMÀS JUAN I MARTÍN
  22. ANDREA MARTÍNEZ I GARCÍA
  23. SALVADOR MORRAL I ESTEVE
  24. TERESA VIVES I TURCÓ
  25. JOSEP MARIA CERVELLÓ I TORRELLA
Suplents
  1. MARIA IMMACULADA ISART I VALLS
  2. LUIS JAVIER FONTBONA I SÁNCHEZ
  3. MARIA CELSA FERNÀNDEZ I MONTES
  4. ORIOL BACH I IBARRA
  5. LAIA COBO I VIVES
  6. CARLES ALTET I PUIG
CIUTADANS-PARTIDO DE LA CIUDADANÍA (C's)
  1. OLGA AMALIA PUERTAS BALCELL
  2. ANTONIO CHANES ESPIGARES
  3. RAMÓN NUÑEZ NOGUEIRA
  4. MARTA FERRER ZORRILLA
  5. ALEJANDRO ALONSO ARENAS
  6. FRANCISCO JAVIER MEDINA RUÍZ
  7. AURORA MONTSERRAT SUÁREZ VÁZQUEZ
  8. JUAN JOSÉ CARBALLO ÁVILA
  9. ALEJANDRO MARÍN ABENOJAR
  10. LUCÍA ANGÉLICA OLIVERA OLIVERA
  11. ANTONIO KILIAN BURRUECO SÁNCHEZ
  12. FRANCISCO SUÁREZ ÁLVAREZ
  13. VICTORIANO NEILA RÁBANOS
  14. MARÍA DOLORES ZORRILLA MONTENEGRO
  15. DELIA BEATRIZ GOSLINO SANTIN
  16. FRANCISCO JAVIER MARTÍNEZ PÉREZ
  17. CARLA MORCILLO BERMUDO
  18. MANUEL CHANES ÁLVAREZ
  19. FRANCISCO MANUEL MONROY BANCALERO
  20. ANTONIA ESPIGARES PÉREZ
  21. IVÁN FEDERICO MUÑOZ ESCRIBANO
  22. FRANCISCO JAVIER GARCÍA RUÍZ
  23. JESSICA MARTOS MIRANDA
  24. MÓNICA ELISABETH MARTÍNEZ PARRIZAS
  25. JOSÉ MASANA GARCÍA
GENT DE SANT BOI-CANDIDATURA D'UNITAT POPULAR-POBLE ACTIU (GdSB-CUP-PA)
  1. LUCÍA PÉREZ PORCEL
  2. JOAN DOMÈNECH ABELLA
  3. SUSANA BERNAL APARICIO
  4. JORGE ROMERO GIL
  5. ANDRÉS CASTRO MERINO
  6. JOSÉ MANUEL BERNAL APARICIO (TXEMA)
  7. FIDEL MARTÍNEZ GONZÁLEZ
  8. ANNA ANTÓ AGUSTENCH
  9. MAGDALENA ÁLVAREZ FUENTE (MAGDA)
  10. FCO. JAVIER RODAS ORTUÑO (JAVI)
  11. JUAN ANTONIO GERALDES HERRERO (JUANAN)
  12. LAURA FERNÁNDEZ VEGA
  13. IGNACIO MORÁN LLODRÀ
  14. FRANCESC MONTAGUT PIQUÉ
  15. MARÍA DOLORES TORRES FONTANET (LOLA)
  16. FRANCISCA ANTONIA CASINO LORITE (PAQUI)
  17. MARC PARÉS BOSCH
  18. MARIA ISABEL MUR CRESPO
  19. JORDI SALA PORTA
  20. IVAN BELTRÁN GONZALO
  21. MIREIA GARCÍA COLOMÉ
  22. ÁLEX LÓPEZ PRIETO
  23. MIGUEL GARCÍA RODRÍGUEZ
  24. MARIA ISABEL DENGRA TINEO (MARIBEL)
  25. PAU ROMERO I GARCIA
Suplents
  1. CARLES CUNQUERO URIARTE
  2. JORDINA SALA BRANCHADELL
  3. JESÚS CARRIÓN RABASCO
  4. MARTA MARTÍN GONZÁLEZ
  5. LLUÍS ARITGAS TORRENTS
PARTIT POPULAR/PARTIDO POPULAR (P.P.)
  1. MARINA LOZANO ILLESCAS
  2. RAFAEL CAÑEDO TORRUBIANO
  3. JORGE MUÑOZ MARÍN
  4. ELIA LÓPEZ MUÑOZ
  5. JUAN GUILLEN PIÑERO
  6. Mª JOSEFA LÓPEZ MARTIN
  7. LUCIA LÓPEZ SILVENTE
  8. PILAR BAGAN GARGALLO
  9. JOAQUÍN FERNÁNDEZ OLMO
  10. EMILIO MARÍN ROVIRA
  11. SALUD ORDOÑEZ ORTIZ
  12. MELISSA DESIRÉ TINCOPA AMADO
  13. ENRIQUE MERINO ROMERO
  14. CARLOS CASTILLO MOYA
  15. TARA FERNÁNDEZ RODRÍGUEZ
  16. ÁNGEL CUENCA LÓPEZ
  17. MÓNICA GALVE ZAPATA
  18. CARLOS JIMENEZ ROMERO
  19. ESTEFANÍA PASCUAL COMES
  20. FRUTOS DUQUE FERNÁNDEZ
  21. JOSÉ PUERTAS SÁNCHEZ
  22. MANUEL BRACEROS OJEDA
  23. JOSEFA DAZA ROMERO
  24. PEDRO CHICOTE BERMEJO
  25. ÁNGELES SÁNCHEZ GARCÍA
Suplents
  1. JUAN MIGUEL GONZALEZ REINA
  2. AMPARO CONSUELO AMADO TORRES
  3. GABRIEL FERNÁNDEZ PERAN
UNIÓN PROGRESO Y DEMOCRACIA (UPyD)
  1. DAVID ENGUITA LOPEZ
  2. SERGIO ALEXANDER ESPEJO BELIZÓN
  3. MIRIAM NIÑO GARCIA
  4. RUBÉN CUADRADO PÉREZ
  5. ROSA MARÍA CEPERO ALEU
  6. ALAN CENDRERO ALVAREZ
  7. JUAN ANTONIO BARBAJOSA SERRA
  8. LUIS MIGUEL PECCI GARCÍA
  9. EVELYN CADENAS PADILLA
  10. MARÍA ISABEL LÓPEZ RODRÍGUEZ
  11. JAVIER GALIANO BALSERA
  12. ALEXIS GALCERÁN QUERALT
  13. DAVID MARTIN COIN
  14. NURIA GUITIÁN SÁNCHEZ
  15. REBECA ALONSO COPADO
  16. JULIAN CADENAS DÍAZ
  17. DAVID PECCI BELIZÓN
  18. MARC SOLA MIRET
  19. TRINIDAD RODRÍGUEZ LÓPEZ
  20. MERCEDES SERRA MALÉ
  21. JOSÉ MARÍA LARREA PEREZ-LOBO
  22. ROSARIO GARCIA GUTIERREZ
  23. RAQUEL FERNÁNDEZ RUIZ
  24. CARLOS MARÍA DE VECIANA BATLLE
  25. VANESSA TONDA MUÑOZ
CONVERGÈNCIA i UNIÓ-ARAGUANYAREM (CiU-Ara Guanyarem)
  1. JORDI GARCIA MAS
  2. OLGA GARCIA PIERNAS
  3. JOAN ALEGRET MASSAFONT
  4. FAUSTINO RODRIGUEZ ROMERO "TINO"
  5. CRISTINA BARRACHINA FERNÁNDEZ
  6. MIQUEL AMARGÓS MARONDA
  7. MARC MARTÍNEZ VENDRELL
  8. MÒNICA PORRAL SALGADO
  9. JAUME LÓPEZ BELLÉS
  10. PILAR PARRAS SÁNCHEZ
  11. ROSA AMORÓS VALLS
  12. Mª CARMEN RUEDA LÓPEZ
  13. JOSEP URPINAS COLET
  14. DAVID ACEDO PÉREZ
  15. ALFONSO FLORES LUQUE
  16. ESTER MEDINA PRIEGO
  17. LLUIS MANICH I CAPDEVILA
  18. ALBERTO CASTILLO PATIÑO
  19. ALBERT CATÀ MATEU
  20. GLÒRIA BACH ROSELLÓ
  21. MONTSERRAT FONTANET PETIT
  22. MONTSERRAT PUJADAS ROSICH
  23. MARCEL TORRENTS COLET
  24. JAUME PUJADAS ROSICH
  25. JOAQUIM HOSTALOT GAZULLA
Suplents
  1. ANTONI JORDÀ NOVAS
  2. JAUME SANS COMARDON
  3. CÉSAR CLEMENTE SANZ
  4. CARMEN AGUILERA FERNANDEZ
  5. FRANCISCA DURAN ALBIOL "CISCA"
  6. JOAN CARLES BADOSA AMILLANO
  7. ÀLEX NAT ALEGRE
  8. MIGUEL ÀNGEL FERNÁNDEZ SÁNCHEZ
  9. PALMIRA LANERO GONZALO
  10. MARIA TERESA FARRÉ GARRÉS
PARTIDO SOCIALISTA DEL TRABAJO (INTERNACIONALISTA) (PST (I))
  1. JULIÁN FERNÁNDEZ CRUZ
  2. MARÍA LOZANO ESTABAN
  3. CRISTÓBAL PÉREZ MARTÍNEZ
  4. JOSÉ LUIS PÈREZ SALGADO
  5. NURIA GÓMEZ MACÍAS
  6. DORA SORIA
  7. MANUEL CABELLO GONZÁLEZ
  8. JUAN MASIP QUINTANA
  9. DANIEL CARTIEL VESPERINAS
  10. ANTONIA CASADO DE LA IGLESIA
  11. FRANCISCO TAMAYO SÁNCHEZ
  12. VÍCTOR SIERRA MONSÁLVEZ
  13. RAQUEL LÓPEZ PLAZA
  14. BINTA JALLOW DIALLO
  15. LUIS MIGUEL-ANGEL AVENDAÑO BUSTOS
  16. ANTONIO (TONI) RUBIO CUADRADO
  17. JULIAN FERNÁNDEZ LÓPEZ
  18. LAURA MASIP GONZÁLEZ
  19. FAOUMATA SUSOHO DAMBA
  20. ANDRÉS SEVILLANO GRANADO
  21. CLEMENCIA AMALIA GARCÍA BAUTISTA
  22. ALEJANDRO SÁNCHEZ GARCÍA
  23. HÉCTOR FERNÁNDEZ SÁNCHEZ
  24. DOLORES HUERTA ARIAS
  25. JAVIER LORENZO IZQUIERDO AGENJO
Suplents
  1. JESÚS JAVIER VERA CRISTÓBAL


Centenars de persones tallen la Meridiana per 33a nit consecutiva

El govern provisional bolivià trenca relacions amb Veneçuela

La Paz

Les Cambres reclamen uns nous pressupostos “com més aviat millor”

Barcelona

Llibertat amb càrrecs per a un detingut després d’una manifestació a Sabadell

Sabadell

L’expresident croat Stjepan Mesic impulsa un comitè de suport als presos polítics

Zagreb

ERC i JxCat s’insten a consensuar una estratègia comuna de cara a la investidura de Sánchez

Barcelona

L’Audiència Nacional veu “legítima i proporcionada” l’actuació policial de l’1-O

Madrid

El govern espanyol recorda a ERC que aposta pel diàleg, però no farà “ni un pas fora de la Constitució”

madrid

Borràs diu que l’acord de la Llotja pot ser “punt de partida” i crida ERC i CUP a una cimera per la investidura de Sánchez

barcelona